9. listopadu 2018 – Lampionový průvod

Letošní lampionový průvod se nejen dle našeho názoru, ale i dle ohlasů přímých účastníků, velmi vydařil. Opět bylo v podstatě teplo. (Snad každému je jasné, že takové dlouhodobé sucho a teplo nejsou pro nás ani pro naši zemi dobré, ale v tento konkrétní čas se nám hodilo, že bylo tak, jak bylo.) Malé i velké účastníky průvodu přivítal zámek a park osvětlený loučemi a svíčkami. A desítky lampionů a dalších světýlek dodaly okamžiku nádhernou jakoby kouzelnou a možná i tajemnou atmosféru. Průvod prošel parkem, částečně jej obešel, aby se „myší dírou“ v plotě vrátil zpět do parku.

U zámku byl pro všechny připraven punč, který se nebývale vyvedl (proč se nepochválit). Průvod byl kratší, než jsme očekávali, vznikl tak prostor pro společenskou konverzaci a postupné naplnění všech osmdesáti připravených hrnků. V 18 hodin mohla být zahájena ohnivá show, která se, soudě dle častého a hlasitého potlesku, divákům moc líbila. Počet účastníků akce určitě přesáhl stovku a jsme si jisti, že odcházeli nadmíru spokojeni.

My jsme ale po skončení akce zjistili, že nejsme dokonalí, neb jsme zapomněli na fotodokumentaci. Musíte nám tedy věřit, že vše bylo tak, jak popisujeme. Nebo se na to můžete někoho vyptat a příště přijít taky, abyste to viděli a zažili na vlastní kůži. A pokud jste se zúčastnili a fotili, můžete nám své fotky poslat. (Moc prosíme.) A co vymyslíme na další rok? Nechte se překvapit! 🙂