23. dubna 2022 – IV. Řezbáři v Přílepích

Letos se řezbáři v Přílepích sešli v obvyklém dubnovém termínu, lákadla pro návštěvníky jsme soustředili do jednoho víkendového dne. Přestože předpověď nebyla vůbec pozitivní, pro sobotu 23. dubna naštěstí nevyšla. Vál sice svěží vítr, nicméně obloha bez mráčku umožnila slunci svítit po celý den. Do přílepského parku tak zavítala spousta návštěvníků, aby si prohlédli nové výtvory řezbářů, prošli se parkem či se setkali s přáteli.

Studenti a mistři Střední školy nábytkářské a obchodní z Bystřice pod Hostýnem v tomto roce pokračovali v rozšiřování počtu postav přílepského betlému. Práce s kvalitním lipovým dřevem jim šla od ruky – vyřezali pro nás tři krále, dalšího osla a ovci. Své umění předvedli i další řezbáři a tentokrát také košíkář. Na děti čekaly oblíbené atrakce: skákací hrad, lanová dráha, malování na obličej, přibyla vyřazená školní tabule pro volnou tvorbu. Dopoledne se představil kouzelník Mág RadekR, semifinalista soutěže Česko Slovensko má talent. Jeho vystoupení zaujalo děti i dospělé. I tentokrát zpestřila celou akci výstava. Zapůjčil ji Národní památkový ústav a nesla název Architektura ve službách první republiky aneb Sto podob nové doby.

Přestože se nakonec nepředvedl kovář a bohužel se nekonalo ani avizované divadelní představení, považujeme IV. Řezbáře v Přílepích za zdařilou akci. Její konání podpořil Zlínský kraj a samozřejmě také obec Přílepy, a to jak finančně tak organizačně, čehož si velmi vážíme. Moc děkujeme také všem dobrovolníkům, kteří nám pomohli s organizací.