Vysaďte svůj strom v přílepském parku

Zbývá už jen jediný strom, kdo se jej ujme?

Letos můžeme v parku vysadit osm stromů, některé z nich nabízíme do akce Vysaďte svůj strom v přílepském parku. Stromy se budou vysazovat o posledním říjnovém víkendu (27. a 28.), neboť jedním z vysazovaných stromů bude i „obecní“ lípa republiky.

Kromě  zmíněné lípy srdčité (Tilia cordata) se bude vysazovat také liliovník tulipánokvětý (Liriodendron tulipifera), moruše bílá, převislá (Morus alba Pendula), bříza převislá, stříhanolistá (Betula pendula Laciniata) a dvě břízy himálajská (Betula utilis jacqumontii). Další strom (ambroň západní) věnuje náš spolek památce zahradní architektky Kateřiny Tuzarové, která letos dokončila projekt na obnovu parku, ale výsledku se již nedočká. Uvedené stromy jsou již zamluveny, na svého majitele čeká poslední exemplář:

  • ambroň západní (Liquidambar styriflua Worplesdon)

Proto neváhejte a kupte si „svůj“ strom. Můžete jej i někomu věnovat, dárkové poukazy máme připraveny. Cenu jsme stanovili na 5.000 Kč, celkové náklady jsou však téměř dvojnásobné. Jde totiž o vzrostlé stromy s obvodem kmene 14 až 18 cm (dle druhu), jejichž výsadbu je lepší svěřit profesionálům. Náklady tedy kromě samotných stromů a jejich dopravy zahrnují vyhloubení jámy, výsadbu, ukotvení, výsadbové kůly a příčky, zhotovení závlahové mísy, mulčování a hnojení. Park je obecní, vše tedy hradí obec. Zájemce o strom poskytne dar v minimální výši 5.000 Kč (horní hranice není stanovena) 🙂 a může jít sázet.

Pokud Vás naše výzva oslovila, pište na mail eva1.husakova@gmail.com.

Mladý dub červený v našem parku. Kdybychom vysazovali takto malé stromy, vypadalo by to tam hodně dlouho jako v „zahradní školce“.